خانه / اخبار جهان / یک دهه فعالیت در جهرم در حوزه مدیای ملی و فرا ملی/فعالیت با هزینه شخصی و خیرگونه

یک دهه فعالیت در جهرم در حوزه مدیای ملی و فرا ملی/فعالیت با هزینه شخصی و خیرگونه


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، یک موسسه تصویری در جهرم توانسته است با حدود 12 سال سابقه به صورت مستقل در حوزه ساخت فیلم، انیمیشن و … موفقیت فرا ملی کسب کند.

مدیر این موسسه تصویری با اشاره به سابقه فعالیت این مرکز در گفتگو با خبرگزاری فارس می‌گوید: این مجموعه حدود یک دهه است که در عرصه‌های مختلف تولید محتوا در حوزه مدیا مشغول فعالیت است.

علی رحمانیان ادامه می‌دهد: تهیه فیلم، مستند، انیمیشن و…  از جمله فعالیت‌های موسسه سرو است که در حد ملی و فرا ملی به انجام می‌رسد.

وی اضافه می‌کند: این مجموعه که در جهرم واقع شده است تا یک سال قبل به عنوان دوستان آسمانی فعالیت می‌کرد اما از سال گذشته تا کنون با عنوان مرکز رسانه‌ای سرو کار می‌کند.

رحمانیان با شرح روند کار مجموعه عنوان می‌کند: با اتحادیه رادیو تلویزیون کشورهای اسلامی که در ایران نیز دبیرخانه دارد کار می‌کنیم که کارهایی که برای این اتحادیه به انجام می‌رسد در شبکه‌های مختلف جهان با زبان‌های مختلف پخش می‌شود.

 

زیتون سعد

مدیرعامل موسسه سرو با تاکید بر محتوای برنامه‌های ساخته شده، بیان می‌کند: حوزه تولیدی ما مقاومت و اجتماعی است که زندگی روزمره، فیلم کوتاه، مستند، انیمیشن و…  را در بر می‌گیرد.

رحمانیان می‌افزاید: یکی از کارهای مجموعه که چندین جایزه در جهان به خود اختصاص داد و در جشنواره مقاومت اسلامی نیز برتر شد، زیتون سعد نام دارد که در تصویربرداری آن در سوریه شرکت کردیم.

وی با اشاره به حوزه‌های مختلف کاری موسسه تصویری سرو می‌گوید: با برخورداری از 30 نیروی مجرب، از قابلیت اجرای صفر تا صد طرح های خود برخورداریم و یا در زمینه‌های مختلف طرح هایی که به ما سفارش داده می شود، همکاری می کنیم.

در راه جشنواره فجر

رحمانیان از شرکت یکی از آخرین کارهای این مجموعه در جهرم برای شرکت در جشنواره فجر خبر می‌دهد و عنوان می‌کند: مستند پرتره «حسنعلی منصور» از طرح‌های اخیر مجموعه است که عملیات پژوهش آن به پایان رسیده است و سعی داریم با تکمیل روند کار، برای شرکت در جشنواره فجر آماده شود.

وی ادامه می‌دهد: موسسه سرو با شبکه‌های مختلف ملی همچون شبکه اوج نیز همکاری  و برای آنها مستند و انیمیشن های مطلوبی تهیه می‌کند.

مدیرعامل سرو مدیا با ذکر یکی از موفقیت‌های این مرکز اظهار می‌کند: اخیرا در فستیوال آسیب‌های اجتماعی مقام سوم کشور در حوزه انیمیشن را کسب کرده‌ایم که بر دامنه موفقیت‌های مجموعه در حوزه ملی افزوده است.

 

فعالیت با هزینه شخصی و خیرگونه

معاون موسسه سرو نیز با اشاره به حضور اعضای دائمی در این مرکز می‌گوید: به این نیروها همواره  در حوزه مدیا و تولید محتوا و…  توسط اساتید از فارس و تهران آموزش‌های لازم داده می‌شود.

رضا عباس‌زاده ادامه م‌ دهد: موسسه سرو با هزینه‌های شخصی و خیرگونه کار می‌کند و توانسته است نیروهای باتجربه و جوان را از ساکنان بومی جهرم به کار بگیرد.

مستندی برای درخشش روستا

معاون این موسسه از تهیه یک مستند در حوزه معرفی توانمندی‌های روستایی کشور خبر می‌دهد و عنوان می‌کند: در این پروژه سعی بر آن شده است تا در عرصه اقتصاد مقاومت ملی به معرفی ظرفیت‌های 40 روستای کشور پرداخته شود.

غلامرضا عباس‌زاده می‌افزاید: تا کنون برای 10 روستا در استان‌های تهران، البرز، فارس و…  این مستند تهیه شده است.

وی اضافه می‌کند: در این مستند مباحث گردشگری، صنایع دستی و سایر توانمندی های روستاها که گاه حتی برای ساکنان شهرستان‌های مجاور همان روستا ناشناخته مانده است به تصویر کشیده می شود.

معاون مجموعه سرو مدیا اعلام می‌کند: طرح این برنامه از خود موسسه بوده است که با شبکه افق برای ساخت آن قرارداد بسته شده است.

وی از تهیه کتاب دیجیتال و مصور جهرم به عنوان یکی از برنامه‌های در حال کار مجموعه خبر می‌دهد و می‌گوید: در این کتاب سعی شده است تا به ظرفیت‌های گردشگری جهرم به تفسیر پرداخته شود.

گفت‌وگو از مریم شمالیان

انتهای پیام/Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

نیمه‌شعبانِ متفاوت در ایلام / زمزمه دعای فرج را از دور بر فراز منازل- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، محدودیت‌ ارتباطات اجتماعی به جهت اجرای پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *