خانه / اخبار جهان / وزیر نیرو: اگر نرخ بیکاری یزد تک رقمی نشد در مسئولیتم موفق نبودم

وزیر نیرو: اگر نرخ بیکاری یزد تک رقمی نشد در مسئولیتم موفق نبودم


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، رضا اردکانیان دقایقی قبل در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی این است که منابع محدود که روز به روز محدودتر می‌شود چگونه صرف شود که با این تنوع مصارف و هدف‌ها و یا برنامه اثربخشی بیشتری داشته باشد گفت: برگزاری جلسات به این خاطر است که کارها به سازمان و دستگاه‌های مختلف مرتبط است و در عین حال اینکه دستگاه‌ها وظیفه مشخص دارد ولی طرح‌ها و پروژه‌ها بین بخشی و برای اثربخشی نیازمند کارهای هماهنگ است.

وزیر نیرو با بیان اینکه بخش خصوصی استان یزد از ظرفیت‌های خود منابع را در کار قرار می‌دهد اضافه کرد: اگر در فعالیت‌های بین بخشی به درستی عمل نشود مسائل حل نمی‌شود.

اردکانیان خاطرنشان کرد: اصلی ترین محدودیت در خصوص اقتصاد مقاومتی محدودیت زمان است که باید به آن توجه شود و کاری صورت گیرد که اثربخشی لازم را برای استان‌ها داشته باشد.

وی عنوان کرد: زمان‌هایی که برای اقتصاد مقاومتی گذاشته می‌شود باید به شکلی باید که از منبع اصلی که زمان است به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه مسئولیت داریم که خروجی جلسات و اجتماعات با یک شاخص‌هایی اندازه گیری شود که ببینیم در این جلسات اقتصاد مقاومتی چه فعالیت‌هایی را داشتیم تصریح کرد: چهار هزار نفر ساعت در جلسات اقتصاد مقاومتی صرف شده، باید به نحوی عمل کنیم که فعالیت‌هایمان اثربخش و موثر باشد.

اردکانیان با تاکید بر اینکه نیازمند این هستیم که برای خودمان شاخصی طراحی کنیم که دو سال آینده باید به چه نقطه‌ای دست‌یابیم اظهار داشت: ما باید در جلسات خود به مسئله زمان و افرادی که در جلسات شرکت می‌کنند توجه داشته باشیم و به سادگی از آن عبور نکنیم.

وی ادامه داد: ما باید برای دو سال آینده واقع گرایانه ببینیم که دستاوردهایمان چه چیزی باید باشد و برای دست‌یابی به آن حرکت کنیم و الان در استان یزد که آمار بیکاری 12 و هشت دهم درصد است، باید در این فرصت باقی مانده نرخ بیکاری تک رقمی شود و اگر تا پایان دو سال این اتفاق نیفتاد، من در این مسئولیت موفق و کامیاب نبودم.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: اگر در این سمت باقی بمانم و ابزارهایمان را داشته باشیم، به شاخص کمیت که تک رقمی شدن آمار بیکاری است دست نیابیم، ناموفق بودیم.

انتهای پیام/90013Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

افکارنیوز – ماجرای ابتلای مسافر خارجی متروی تهران به کرونا

صاحب‌خبر – به گزارش افکارنیوز، محسن محمدیان مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *