/ در مقاله مدیریت / توسط

مدل های کسب و کار اینترنت اشیاء

موضوع مقاله: مدل های کسب و کار اینترنت اشیاء

چکیده مقاله:

مقاله توصیفی حاضر، به بررسی اینترنت اشیاء از دیدگاه کسب و کار و با تمرکز بر جنبه های نظری و علمی می پردازد. با توجه به اهمیت تاثیرات اینترنت اشیاء بر ظهور کسب و کارهای جدید و تحول در کسب و کارهای موجود شناخت جنبه های مختلف مرتبط با این حوزه از اولویت بالایی برخوردار است. نفوذ فناوری اینترنت اشیاء در حوزه های عظیمی از قبیل تولید، بهداشت و درمان و انرژی به منظور تسهیل در توسعه برنامه های کاربردی جدید و بهبود برنامه های موجود، موجب شده است تا نوع جدیدی از مدل کسب و کار توسعه یابد. این مقاله از طریق یک بررسی ادبیات از میان فعالان این حوزه و منابع علمی، تدوین یافته است. در ابتدا اکوسیستم کسب و کارهای اینترنت اشیاء با هدف شناختن نقش های این اکوسیستم معرفی شده است، سپس به بررسی تاثیر اینترنت اشیاء پرداخته شده می شود. در ادامه مهم ترین پلتفرم های این حوزه به عنوان یک مدل کسب و کار غالب تشریح گردیده است. در نهایت با توجه به رویکرد مقاله، چارچوب کسب و کاری معرفی می شود که می تواند توسط توسعه دهندگان به عنوان نقطه شروع برای ایجاد برنامه هایی کاربردی از اینترنت اشیاء استفاده گردد.

واژگان کلیدی: اینترنت اشیاء، مدل کسب و کار، تحلیل بلادرنگ، تحلیل جریان داده، رایانش ابری، نسل چهارم صنعت، اقتصاد مقاومتی.

نویسندگان: مهرداد علیمحمدی، صدف زرین

سال انتشار: 1395

تعداد صفحات: 12

قیمت (تومان): 2500

نوشته های مشابه

کسب مزیت رقابتی در صادارت سنگ های تزئینی در استان چهارمحال و بختیاری

موضوع مقاله: کسب مزیت رقابتی در صادارت سنگ های تزئینی در استان چهارمحال و بختیاری چکیده مقاله: هدف اصلی این…

سرمایه روان شناختی؛ مفاهیم، انواع، اهمیت و مطالعات موردی

موضوع مقاله: سرمایه روان شناختی؛ مفاهیم، انواع، اهمیت و مطالعات موردی چکیده مقاله: سرمایه روان شناختی از مفاهیم نوینی است…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *