خانه / اخبار ورزشی / حضور کاراته در المپیک جوانان قطعی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

حضور کاراته در المپیک جوانان قطعی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، سایت رسمی فدراسیون جهانی کاراته در همین مورد نوشت: هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) با حضور کاراته در برنامه بازیهای المپیک جوانان ۲۰۲۲  که به میزبانی سنگال در «داکار» برگزار می شود، موافقت کرد.

این تصمیم یک نقطه عطف برجسته دیگر برای این ورزش است و این فرصت را به کاراته می دهد تا بعد از بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ در بوینوس آیرس و بازی های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو ، ارزش های بسیاری را در مرحله المپیک نشان دهد.الهام از موفقیت در بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ در بوینوس آیرس ، کاراته در برنامه بزرگترین رویداد ورزشی زیر سن قانونی در جهان ادامه خواهد داد. این ورزش در سال ۲۰۱۸ اولین بازی های المپیک خود را در بوینوس آیرس تجربه کرد. این مسابقات هیجان انگیز برای همیشه در تاریخ این رشته ماندگار شد.

«آنتونیو اسپینوزا» رئیس فدراسیون جهانی در این مورد گفت: تصمیم به حضور کاراته در برنامه داکار ۲۰۲۲ دوباره یک موفقیت بزرگ برای ورزش کاراته است. کاراته جذابیت چشمگیر جوانان خود را در این رویداد بزرگ و مهم به نمایش خواهد گذاشت و ما یک بار دیگر نشان خواهیم داد که کاراته سزاوار حضور به عنوان یک ورزشی رسمی و اصلی المپیک است. من مطمئن هستم که تمام جهان کاراته این خبر خارق العاده را جشن می گیرند؛ همه ما در کنار هم آماده خواهیم بود تا یک نقطه عطف دیگر را برای کاراته تجربه کنیم. 

بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ از ۲۱ اکتبر تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ برگزار می شود. در حالی که هنوز تاریخ رقابت های کاراته تأیید نشده است ، مسابقات کاراته در داکار شش دسته کومیته را شامل می شود که سه دسته در هر بخش دختران و پسران خواهد بود. Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

سیفی‌زاده: داوری‌های لیگ‌برتر مشکل جدی ندارد

رئیس کمیته داوران و مسابقات لیگ برتر بسکتبال گفت: خوشبختانه داوری‌های لیگ مشکل جدی ندارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *