/ در کسب و کار / توسط
آخرین زمان ویرایش:

تیم سازی + آموزش ویدیویی

اصول و قواعد تیم سازی استارت آپ

برای اینکه بتوانید صفر تا صد کارها را در شرکتتان انجام دهید نیازمند تیم سازی هستید. اما اگر احتمالش را می دهید که نتوانید حسابداری، مدیریت مالی، ارسال، بازاریابی، فروش، برنامه نویسی و … را در آن واحد انجام دهید، باید به تیم سازی فکر کنید. تیم سازی به این معنا که تعدادی افراد را در کنار خود داشته باشید تا با همکاری و تقسیم کار، رویحه دادن به یک دیگر و … خلا های موجود را پر کنند.

۷ قانون تیم سازی

افراد فوق العاده را استخدام کنید
اگر افراد حرف گوش کن، ساکت و بی خطر را استخدام کنید، به شما قول میدهیم خیلی زود به نتایج افتضاحی دست پیدا خواهید کرد.

به تیم تان اعتماد کنید
این یک قانون تیم سازی مهم است : شما افراد فوق العاده را استخدام میکنید در تیم تان و به آنها اعتماد میکنید تا کارهای مهم انجام دهند. شما نباید هردقیقه وارد کار انها شوید و از آنها پرس و جو کنید و بخواهید کارها را طوری که خودتان میخواهید پیش ببرند.

این مقاله را حتما بخوانید: استارت آپ چیست؟

خوراک نبوغ به تیم تان تزریق کنید
اگر افراد بااستعدادی در تیم تان دارید، به آنها فرصت استفاده از استعدادشان را بدهید. برای آنها شرایط شکوفایی و بروز استعدادشان را بدهید. کمک شان کنید رشد کنند. اجازه دهید خارج از چهارچوبی که میخواهند فکر کنند.

تمام ایده ها را ارزشدهی کنید
به تک تک اعضای تیم تان باید گوش کنید. کاری کنید در همفکری شرکت کنند. آنها را در بحث درگیر کنید. اجازه ندهید از اظهار ایده شان ترسی داشته باشند.

یک مثال بارز، از یک عضو تیم عالی باشید
فقط تعریف کردن از تیم خوب و ویژگی هایش برای اعضای تیم تان کافی نیست. شما باید بهترین عضو تیم تان باشید، این را باید تمام اعضای تیم تان با وضوح کامل ببینند و درک کنند که شما عضو نمونه هستید.

یک تیم، خارج از محل کار هم تیم است
تحقیقات اخیر نشان داده، اعضای تیم هایی که بعد از ساعات کاری و خارج از محل کار هم با همدیگر در ارتباطند، به نسبت دیگر تیم ها عملکرد بهتری دارند.

قدردانی تان علنی کنید
اجازه دهید اعضای تیم تان بدانند چه زمانی عملکرد خیلی خوبی داشتند.اجازه بدهید احساس کنند با ارزش هستند. کمک شان کنید عزت نفس بیشتری پس از کار تیمی داشته باشند و از بودن در تیم، احساس مفید بودن کنند و بدانند تلاش شان بی هدف نیست و در مسیر هدفی مهم، حرکت میکنند.

 

دانلود ویدیو

نوشته های مشابه

طراحی و تبیین الگوی انتخاب و انتصاب مدیران مبتنی بر شایسته سالاری بانک ملت تهران

چکیده هدف کلی تحقیق حاضر شناسایی عوامل مؤثر به منظور طراحی و تبیین الگوی انتخاب و انتصاب مدیران مبتنی بر…

سیستم مدیریت استراتژیک وتاثیر آن بر بهبود نگرش مدیران

چکیده روند تغییرات و تنوع ابزار مورد استفاده در جریان زندگی، هر روز بیشتر می شود. سرعت تغییرات و دگرگونی…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =