/ در آموزش نرم افزار spss / توسط
آخرین زمان ویرایش:

تعریف متغیرها و وارد کردن داده ها + آموزش ویدیویی

تعریف متغیرها و وارد کردن داده ها+ آموزش ویدیویی

در نرم افزار spss ابتدا برای انجام محاسبات باید متغیرها را تعریف کنیم و بعد از آن داده هایی که از طریق پرسشنامه جمع آوری شده است را وارد  کنیم. نرم افزار spss از دو قسمت data view و  قسمت variable view تشکیل شده که به راحتی در قسمت سمت چپ پایین نرم افزار مشخص هستند. ما از قسمت data view برای وارد کردن اطلاعات پرسشنامه جمع آوری شده استفاده می کنیم و از قسمت variable view برای تعریف متغیرهای پرسشنامه به نرم افزار استفاده می کنیم. ما در مثال : می خواهیم متغیر جنسیت را با کد 1= مرد و کد 2= زن برای نرم افزار تعریف کنیم. ما در قسمت name نام متغیر را وارد می کنیم و در قسمت values برای متغیر جنسیت ما کد 1 و 2 را تعریف می کنیم. وقتی این کار را انجام دادیم به قسمت data view رفته و اطلاعات پرسشنامه را بر اساس کد 1و2 وارد نرم افزار spss می کنیم. به این ترتیب افراد بر اساس جنسیت را وارد نرم افزار کردیم.

دانلود ویدیو

نوشته های مشابه

ارزیابی عملکرد مدیریت نوآوری و رتبه بندی عوامل موثر بر آن با تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی ( AHP ) (مطالعه موردی: شرکت پتروگاز جهان)

موضوع مقاله: ارزیابی عملکرد مدیریت نوآوری و رتبه بندی عوامل موثر بر آن با تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی (…

ارزشیابی و تحلیل موفقیت مدیریت نوآوری در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد توسعه فناوری با رتبه بندی AHP (مطالعه موردی: شرکت ایران ارقام)

موضوع مقاله: ارزشیابی و تحلیل موفقیت مدیریت نوآوری در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد توسعه فناوری با رتبه…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *