خانه / اخبار جهان / بسته نوروزی رادیو و تلویزیون تسنیم/ هشتم فروردین با نوستالژی‌های “شعله” و “زیر نور ماه”- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

بسته نوروزی رادیو و تلویزیون تسنیم/ هشتم فروردین با نوستالژی‌های “شعله” و “زیر نور ماه”- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه‌های یک، دو، سه ، چهار، نمایش، امید، کودک، افق، جام جم و شما با فیلم‌های سینمایی جدید از سینمای ایران و جهان و فیلم های آرشیوی در ایام نوروز، همراه بینندگان خواهند بود.

فیلم‌های سینمایی در نوروز 1399 به تفکیک شبکه به شرح زیر است:

شبکه یک هر روز ساعت 11

شبکه دو هر روز ساعت 17 و 8 و 1:30 بامداد (مهیج و پویانمایی آرشیوی )

شبکه سه هر روز ساعت 15:30

شبکه چهار هر روز 20:30

شبکه پنج هر روز ساعت 10 و 13:30

شبکه نمایش هر روز 23 و 1 بامداد و ساعات 11 ، 13 ، 19 ، 21 ، (با تایتل سینمایی خانوادگی، شاخص سینمای جهان، دنباله دار و شاخص سینمای ایران)

شبکه امید هر روز ساعت 17:45

شبکه کودک هر روز 14

شبکه افق هر روز 15

“هریت” به شبکه 1 آمد

فیلم سینمایی «هریت» به کارگردانی «کیسی لمونز» جمعه 8 فروردین ماه ساعت 11 از شبکه یک سیما پخش می‌شود. «هریت» محصول 2019 آمریکا است که قالبی سیاسی و خانوادگی دارد که از بازیگران آن می‌توان به سینتیا اریوو، لزلی اودوم جونیور، جو آلوین، کلارک پیترس و ونسا بل کالووی اشاره کرد. 

در خلاصه داستان فیلم آمده است: طی دهه1840 میلادی، زنی سیاهپوست به نام هریت تابمن که در ایالت مریلند آمریکا زندگی می‌کند، از چنگ برده‌داران می‌گریزد و با اقدامات جسورانه و هوشمندانه خود، به یکی از بزرگترین قهرمانان تاریخ این کشور تبدیل می‌شود. هریت در طول دوران زندگی خود، صدها برده سیاهپوست را نجات می‌دهد.

“موش زبل” شبکه 2

فیلم سینمایی «موش زبل» به کارگردانی «جور وربینسکی» جمعه 8 فروردین ماه ساعت 1:30 بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی ناتان لین، لی ایوانس و ویکی لویس آمده است: ارنی و لارس، یک خانه قدیمی و یک کارخانه ریسمان بافی را به ارث می برند. دو برادر تصمیم می گیرند در خانه قدیمی زندگی کنند و ناگهان متوجه می شوند معمار خانه، آرشیتکت سرشناسی بوده و آن دو صاحب ثروت بزرگی شده اند. آنان تصمیم می گیرند خانه را از طریق حراج بفروشند؛ اما پیش از فروش باید از شر موشی که در دیوارهای آن زندگی می کند، خلاص شوند… 

فیلم سینمایی «چطور اژدهاتونو آموزش بدید: دنیای مخفی» به کارگردانی «دین دب لویس» جمعه 8 فروردین ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این انیمیشن خواهیم دید: هیکاپ پس از مرگ پدرش رئیس قبیله شده و رسالت تمام اعضا قبیله به آزاد کردن اژدهاها و جا دادنشان در برکه تبدیل شده است. شکارچی شروری به نام گریمل که حاضر نیست بپذیرد که اژدها ها موجوداتی بی‌آزارند و افتخار زندگی‌اش کشتن تمام اژدهاهای خشم شب است. اژدهای سفیدی به نام خشم روز را سر راه بی دندون (اژدهای هیکاپ که اژدهای خشم شب است) قرار می دهد. هیکاپ که جان اژدهاهایش را در خطر می‌بیند سعی می‌کند دنیای مخفی اژدها ها را پیدا کند و ….

فیلم سینمایی «رمی» به کارگردانی «آنتونیه بلاسیر» جمعه 8 فروردین ماه ساعت 17 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی دانیل آتیئول، مالیوم پاکوئین و ویرجینه لدوین خواهیم دید: پسربچه ای یتیم مجموعه ای از ماجراجویی های جالب را در طول سفرش در فرانسه با نوازندهای دوره گرد، سگ وفادار و میمون تجربه می‌کند و …

“مرز سه گانه” شبکه 3

فیلم سینمایی «مرز سه گانه» به کارگردانی «جی. سی. چاندور» جمعه 8 فروردین ماه ساعت 15:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه فیلم این داستان با بازی بن افلک، اسکار ایزاک و چارلی هونام آمده است: سانتیگو در پلیس مبارزه با مواد مخدر کار می کند و سال هاست به دنبال رئیس یک باند مواد بزرگ به نام لوریا هستند اما نمی‌توانند او را گیر بیاندازند. لوریا در بین پلیس و حتی سی‌آی و پلیس آمریکا نیرو دارد و به همین دلیل پلیس مبارزه با مواد نمی‌تواند او را گیر بیاندازد. یک شرکت امنیتی با واسطه توسط ارتش پاراگوئه به سانتیگو پیشنهاد می‌کنند که با تشکیل یک گروه غیر رسمی به محل اختفای لوریا حمله کنند، او را کشته و پول های مخفی شده او را تحویل دهند و در قبال این کار درصدی از پول را دریافت کنند. ارتش می خواهد برای جلوگیری از درگیری داخلی و کشته شدن مردم این عملیات را طوری جلوه دهد که انگار این حمله توسط یک گروه رقیب انجام شده است که …

“نجات لنینگراد” در شبکه 4

فیلم سینمایی «نجات لنینگراد» به کارگردانی «الکسی کوزلوف» محصول 2019 روسیه جمعه 8 فروردین ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم درام جنگی با بازی مریا ملنیکووا، بوریس شرباکوف و جلامسکی آمده است: پاییز سال 1941، لنینگراد در جنگ جهانی دوم در محاصره است. قرار است ارتش روسیه مردم را با کشتی و لنج های باقی مانده از شهر خارج کنند اما آلمان ها نمی خواهند کسی زنده از لنینگراد فرار کند. سرباز جوانی به همراه نامزدش که پرستار است قرار است روی یکی از کشتی‌ها کار کند. کشتی توسط هواپیمای آلمانی مورد حمله قرار می گیرد اما سرباز جوان با شجاعت، یکی از هواپیماها را ساقط کرده و موجب نجات جان سرنشیان  کشتی می‌شود.

“قرار تصادفی من با زندگی” شبکه 5

فیلم سینمایی «قرار تصادفی من با زندگی» به کارگردانی «مارک روتموند» جمعه 8 فروردین ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این فیلم با بازی کاستجا اولمن، جاکوب ماتچنز و آنا ماریا موهه درباره سالیا کاهاواته پسری جوان است که علاقه بسیاری به کار هتل داری دارد او قصد دارد پس از پایان دوران تحصیلش به این کار مشغول شود که ناگهان دچار عارضه شدیدی در بینایی اش می شود او 95 درصد از بینایی‌اش را از دست می‌دهد. با این حال در مصاحبه های اولیه هتل داری شرکت می‌کند، اما در تمام آنها به خاطر مشکل بینایی‌اش رد می شود. عاقبت تصمیم می‌گیرد هنگام مصاحبه چیزی درباره مشکلش نگوید و قبل از آن با کمک خواهرش تمرین می کند که چگونه رفتار کند که مصاحبه‌کنندگان متوجه ضعف بینایی‌اش نشوند. بدین ترتیب سالیا برای دوره کارآموزی پذیرفته می‌شود. اطرافیانش از جمله دوست نزدیکش در محل کار در بخش شستشوی ظروف هتل متوجه نقص بینایی وی می‌شوند، اما هر یک به طریقی به او کمک می‌کنند و اجازه نمی‌دهند، مدیران ارشد هتل متوجه موضوع شوند. اما …

شبکه نمایش؛ از “آقای تشویق” و “شعله” تا “زیر نور ماه”

فیلم‌های سینمایی «آقای تشویق»، «شعله»، «تبدیل شوندگان (عصر انقراض)»، «زیر نور ماه»، «آبی و سیاه»، «همیشه شادی»، جمعه 8 فروردین 99 ساعت 11، 13، 19، 21، 23 و 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

“سوء دختر نامرئی” شبکه امید

فیلم سینمایی «سوء دختر نامرئی» به کارگردانی «مارکوس دیتریش»، جمعه 8 فروردین ماه ساعت 17:45 از شبکه امید پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: دختر 12 ساله‌ای به نام سو طی اتفاقی که در آزمایشگاه ژنتیکی مادرش می افتد، ماده ای شیمیایی وارد بدنش می‌شود که او را قادر به نامرئی شدن می‌کند. باندی تبهکار و فرصت‌طلب که متوجه این موضوع می‌شوند، مادر او را می‌دزدند. حال او باید به همراه دو دوست دختر و پسرش که هرکدام توانایی‌های خاصی دارند، مادرش را نجات دهد.

“عروسک‌های زشت” شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «عروسک‌های زشت»، جمعه 8 فروردین ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این انیمیشن خواهیم دید: خندون دختری شاد در شهر عروسک‌های زشت است. او آرزو دارد به دنیایی بزرگ تر برود و با کودکان همبازی شود اما در شهر زیبا پسری به نام لوو که نمی‌خواهد عروسک‌های زشت موفق به این کار شوند مقابل آنها می‌ایستد. سر انجام خندون موفق می‌شود بین شهرهای زشت و زیبا صلح و دوستی برقرار کند و خود، همان گونه که آرزویش بود، عروسک بازی یک دختر شود.

“مردی بدون گذشته” در شبکه افق

فیلم سینمایی «مردی بدون گذشته» به کارگردانی «آکی کوریزماکی» جمعه 8 فروردین ماه ساعت 15 از شبکه افق پخش می‌شود.

“بیست و یک روز بعد” در شبکه شما

فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی «سیدمحمدرضا خردمندان» جمعه 8 فروردین ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: مرتضی پسری نوجوان است که بعد از فوت پدرش همراه مادر بیمار و برادر کوچکش زندگی می‌کند. مادر مرتضی از راه شستن و اتو کردن لباس های مردم امرار معاش می کند و درگیر بیمار سختی است. مرتضی آرزو دارد فیلم ساز شود و قصه‌ای هم برای این کار دارد اما روزی که برای اجاره دوربین از مادرش پول گرفته، برای گرفتن داروی مادرش به داروخانه هم می رود و می فهمد مادرش داروی گران قیمتی دارد که اگر آن را استفاده نکند، فلج خواهد شد. مرتضی ابتدا فیلمنامه‌اش را می‌فروشد و …

ساره بیات، حمیدرضا آذرنگ و امیرحسین صدیق در فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

انتهای پیام/Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

صفحهٔ درخواستی شما یافت نشد.

احتمالاً آدرس را اشتباه تایپ کرده‌اید. شما به طور خودکار به صفحهٔ اول هدایت خواهید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *