/ در مقاله مدیریت / توسط

بررسي قابليت كاربرد مدل سروكوال در ارزيابي كيفيت خدمات بندري

موضوع مقاله: بررسي قابليت كاربرد مدل سروكوال در ارزيابي كيفيت خدمات بندري

چکیده مقاله:

کیفیت خدمات بندری این به معنی ارائه خدمات مطمئن، ایمن، رقابتی، در محیطی دوستانه مطابق با نیازمندی های مشتری و همچنین حداقل سطح ممکن ریسک در دارایی و محیط است. وظیفه اصلی بندر شناسایی ذینفعان، نیازمندی های آنان است، مشکلات و گلوگاه هایی است که همواره بنادر با آن مواجه بوده اند. جایی که کیفیت خدمات از نقطه نظر مشتری تحلیل می شود، به سطح رضایت مشتری از خدمات دریافت شده مربوط است که، نشان دهنده درک ذهنی مشتریان از کیفیت خدمات ارائه شده به آنها با توجه به انتظارات آنها از کیفیت است. هدف از مقاله بررسی قابلیت کاربرد مدل سروکوال در بنادر است. این مدل به صورت گسترده ای برای اندازه گیری کیفیت خدمات استفاده می شود. سوالی که در این تحقیق مطرح می شود. آیا سروکوال روشی مطمئن برای اندازه گیری کیفیت خدمات در صنعت بنادر است؟ آیا پنج بعد سروکوال برای این منظور مناسب است؟ مقاله حاضر، نتیجه پژوهش کتابخانه ای است که در قالب روش شناسایی علمی جای گردیده و هدف آن طراحی ابزاری برای سنجش کیفیت خدمات بندری در چهارچوب مدل سروکوال است. با توجه به نتایج حاصل از مطالعه، ابزار سنجش کیفیت خدمات بندری است که مشتمل بر پارامترهای کیفیت خدمات بندری است طراحی و معرفی شد. نتایج پس از بررسی پیشینه نشان داد که مدل سروکوال می تواند در ارزیابی کیفیت خدمات بندری قابل تطبیق و کاربرد باشد.

واژگان کلیدی: کیفیت خدمات ، خدمات بندری ، مدل سروکوال ، بندر .

نویسندگان: فاطمه سليماني، پرويز باورصاد

سال انتشار: 1394

تعداد صفحات: 7

قیمت (تومان): 2500

نوشته های مشابه

بررسي رابطه ارزش ويژه برند و يكي از ابعاد آن كيفيت درك شده با وفاداري مشتريان ( مطالعه موردي آژانس هاي مسافرتي استان مازندران)

موضوع مقاله: بررسي رابطه ارزش ويژه برند و يكي از ابعاد آن كيفيت درك شده با وفاداري مشتريان ( مطالعه…

بررسي مفهومي استراتژيهاي بازاريابي و عملكرد تجاري در صنعت بنادر كانتينري

موضوع مقاله: بررسي مفهومي استراتژيهاي بازاريابي و عملكرد تجاري در صنعت بنادر كانتينري چکیده مقاله: با جهانی شدن بازارها تقاضا…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *