خانه / اخبار جهان / ایسنا – شناسایی ۱۴۳ واحد صنعتی مشکل دار در کشور/گیلان رتبه اول سرمایه گذاری خارجی کشور را دارد

ایسنا – شناسایی ۱۴۳ واحد صنعتی مشکل دار در کشور/گیلان رتبه اول سرمایه گذاری خارجی کشور را دارد


صاحب‌خبر –

بابک دین پرست امروز در جلسه مشترک رفع موانع تولید و سرمایه گذاری و شورای گفتگو که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه علی رغم همه تلاش ها عمق تالاب از ۱۲ متر به یک متر رسیده و با اقداماتی که از تیرماه امسال آغاز شده، اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است‌.

معاون اقتصادی وزیر کشور افزود: باید با عوامل اصلی که باعث شدند تالاب به این وضعیت برسد، برخورد صورت گیرد. همچنین برنامه ریزی لازم برای استمرار اقدامات پیشگیرانه ورود رسوبات به تالاب انجام گیرد. وی در خصوص آزادسازی نوار ساحلی گفت: در طول تاریخ برای اولین بار توانستیم بانک اطلاعاتی تصرف غیرقانونی نوار ساحلی را احصا کنیم.

معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به وجود ۸۹۰ کیلومتر نوار ساحلی خزر، خاطرنشان کرد:  از مجموع نوار ساحلی خزر ۱۸۰ کیلومتر معادل ۹۵۸ هکتار در تصرف است که به معنی تصرف غیرقانونی نیست، بخشی به دلیل عدم ارائه مستندات به استانداری هاست.

 وی در خصوص فعالیت واحدهای صنعتی گیلان بیان کرد: استان گیلان در حوزه طرح های مصوب سرمایه گذاری خارجی با اعتبار ۳۰۵ میلیون یورو رتبه اول کشور را دارد.

دین پرست ادامه داد: در گیلان 15 هزار و 265 بنگاه اقتصادی وجود دارد که از این تعداد  13 هزار و 264 بنگاه فعال و ۲۰۰۱ واحد راکد هستند.

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: شهرستان های رشت، صومعه سرا و شفت به ترتیب بیشترین واحدهای صنعتی را در استان دارند، همچنین رودسر، رضوانشهر و ماسال کمترین واحدهای صنعتی را دارند.

وی اضافه کرد: صومعه سرا، سیاهکل و شفت بیشترین واحدهای راکد را در گیلان دارند. ۱۳۳ واحد تملک شده در استان داریم که لنگرود، صومعه سرا و انزلی دارای بیشترین واحدهای تملکی هستند‌.

وی تاکید کرد: باید طرح تلفیقی زیست محیطی-اشتغالزایی ویژه شمال کشور برای کسانی که معیشت شان در ارتباط مستقبم با شکار پرندگان است، برنامه ریزی شود.

وی در پایان از تعدد سرعت کاه ها در گیلان انتقاد کرد و گفت: باید از تعداد این سرعت کاه ها کاسته شود و بر دوربرگردان ها یا نیروهای راهور افزوده شود.

انتهای پیامSource link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

حزب الدعوه عراق برای تظاهرات ضد آمریکایی فردا فراخوان داد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب «الدعوه» عراق به رهبری «نوری المالکی» طی فراخوانی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *