انجام پایان نامه مدیریت

انجام پایان نامه مدیریت

انجام پایان نامه نام واحدی است که دانشجویان در مقطع ارشد و دکتری دارند. پایان نامه به عنوان حاصل کار دانشجویان بسیار با ارزش است. در واقع یک دانشجو کارشناسی ارشد تمامی حاصل دوره ارشد خود را در پایان نامه خود جمع آوری می کند. مدیریت یکی از رشته هایی است که در مقطع ارشد با گرایش های زیادی روبرو است و همین امر به پیچ و تاب این رشته می افزاید. انجام پایان نامه مدیریت باید به همراه متدها و روش های جدید باشد. بطوری که دانشجویان از نرم افزارهای آماری بروز استفاده کنند. موضوع انجام پایان نامه مدیریت باید بروز باشد. این موضوعات باید از مقاله های بروز استفاده کنند.

مراحل انجام پایان نامه مدیریت

انجام پایان نامه مدیریت دارای مراحل زیر است:

انتخاب موضوع مناسب با رشته گرایش

انتخاب مقاله بیس مناسب با توجه به موضوع

انجام پروپوزال

فصل اول پایان نامه (کلیات تحقیق)

فصل دوم پایان نامه (مبانی نظری تحقیق)

فصل سوم پایان نامه (روش تحقیق)

فصل چهارم پایان نامه (تجزیه و تحلیل آماری) استفاده مناسب از نرم افزار آماری با توجه به موضوع

فصل پنجم پایان نامه (نتیجه گیری و بیان پیشنهادات)

پاورپوینت جلسه دفاع

دفاع  🙂 .

 

انجام پایان نامه ارشد

پایان نامه یا تز (رساله) نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی نگارش می کنند. در پایان نامه دانشجویان موضوع یا سوالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می دهند. به بیان دیگر پایان نامه شامل استدلال موضوعی، ارائه پژوهشی تجربی ، حاصل کارآموزی یا عصاره ای از درس های آموخته شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی اساتید نگارش و تدوین می شود. پایان نامه با عنوان و محتوای تکراری در هیچ سیستم آموزشی و در هیچ مقطع تحصیلی ای تعریف نشده است و همه دانشجویان موظف به نگارش پایان نامه با موضوع و محتوای جدید هستمد. اغلب پایان نامه های دوره کارشناسی به صورت نوشتاری حاصل از گردآوری تحقیقات دیگر می باشد. در حالی که پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری لزوماً باید موضوع جدیدی را مورد هدف قرار دهد.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

پایان نامه درسی ۶ واحدی در مقطع کارشناسی ارشد  است. این درس حیاتی ترین واحدها را در ارشد دارد. اگر دانشجو به دفاع نرشد فرصت ۲ ساله دانشجو به هدر می رود. پایان نامه باید به درستی و صحت کامل انجام شود. اگر فرد نتواند موضوع مناسب انتخاب کند و آن را به استاد راهنما ارائه دهد. فرد فرصت ها را از دست داده است. انتخاب موضوع گام اول در پایان نامه مدیریت است. فرد در مرحله بعدی با انجام پروپوزال کار را در این مرحله تمام می کند و به مرحله بعدی که ارائه فصل های پنج گانه است می رسد. پایان نامه باید طبق متد علوم اجتماعی نوشته شود. رشته مدیریت نیز جزء رشته های علوم اجتماعی است.

پایان نامه چیست؟

پایان نامه یا تز نوشتاری است دانشجویان در موضوعی خاص برای دریافت مدرک تحصیلی می نویسند. در پایان نامه دانشجویان موضوعی یا سوالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل به آن پاسخ می دهند. پایان نامه شامل استدلال موضوعی است. ارائه پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزشی یا عصاره ای از درس های آموخته شده در دوران تحصیلی دانشجوهاست. پایان نامه با عنوان و محتوای تکراری در هیچ سیستم آموزشی تعریف نشده است. همه دانشجویان موظف به نگارش پایان نامه با موضوع و محتوای جدید هستند. پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری لزوماً باید موضوع جدیدی را مورد هدف قرار دهد. در بسیاری از متون از کلمه پایان نامه برای نوشتار پایان دوره کارشناسی ارشد استفاده می شود. کلمه تز یا رساله برای نوشتار پایان دوره دکتری استفاده می شود.

پایان نامه مدیریت دولتی

پایان نامه مدیریت دولتی در رشته مدیریت دولتی با گرایش های خط مشی گذاری عمومی ، مطالعات تطبیقی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بیمه و… در حال انجام است. دانشجویان این رشته برای مدیریت بر سازمان های دولتی آموخته می شوند و همگی باید در شغل های مدیریت دولت استخدام شوند. پایان نامه ها نیز در این رشته بوی دولت را می دهد. از بودجه های دولتی گرفته تا بررسی روند سازمان های دولتی مختلف همگی از موضوعاتی هستند که در انجام پایان نامه مدیریت دولتی انجام می شود.

پایان نامه مدیریت بازرگانی

پایان نامه در رشته مدیریت بازرگانی با گرایش های بازاریابی، بازاریابی بین الملل، بازرگانی داخلی، بازرگانی بین الملل و… صورت می گیرد. معمولا این دانشجویان پایان نامه هایی با رنگ و لعاب کارآفرینانه می نویسند و می خواهند مشکلات شرکت های بزرگ و در بعضی موارد سازمان های دولتی را حل کنند. این روند برای بهبود پایان نامه مدیریت کافی است. در بعضی موارد در رشته بازرگانی دانشجویان به پایان نامه های مدیریتی اقتصادی روی می آمورند. این نکته باعث می شود رشته بازرگانی از فراخی موضوع پایان نامه بیشتری برخوردار باشد.

پایان نامه مدیریت صنعتی

پایان نامه در رشته های مدیریت صنعتی بیشتر با مهندسی صنایع قرابت موضوعی دارند. بیشتر این دانشجویان در سطح کارخانه ها به دنبال موضوعاتی در زمینه زنجیره تامین، مهندسی تامین، انرژی و … مب گردند و تقریبا می توان در رشته های مدیریت آن ها نوعی مهندسی دانست. این رشته با علم بر تحقیق در عملیات بیشتر پروزه های ارشد و دکتری خود را در همین حیطه انجام داده و سعی بر استفاده کاربردی تر از علوم ریاضی در رشته مدیریت دارند.

MBA پایان نامه مدیریت

رشته تحصیلی MBA در حدود ده سال است که در دانشگاه های ایران تدریس می شود و اخیرا نیز با استقبال خوبی مواجه شده است. MBA مخفف عبارت Master of business Administrator می باشد و دارای گرایش های متعددی می باشد که دانشجویان در سال دوم تحصیلی می توانند گرایش مورد نظر خود را برای ادامه تحصیل در این رشته برگزینند. پایان نامه مدیریتMBA نیز با توجه به تنوع موضوعی نیازمند مطالعه فراوان است. پایان نامه MBA در کالج مدیریت قابل انجام است.

نوشتن پایان نامه سخت است!

سادست فکر کردن در مورد پایان نامه ای که تا بحال انجام نداده اید. شاید شیوه نگارش را به صورت آکادمیک یاد گرفته اید. وقتی می خواهید آن را انجام دهید استرس بر شما قالب می شود و نمی توانید آن را پیاده سازی کنید. انجام پایان نامه کار ساده اس نیست در واقعیت. آن چه افراد از یکدیگر در دانشگاه متمایز می کند شیوه نگارش پایان نامست. در واقع رمز قبولی در دوره های تحصیلات تکمیلی پایان نامه موفق است.