انجام پایان نامه ارشد

انجام پایان نامه ارشد مدیریت

در مقطع کارشناسی ارشد، پایان نامه یکی از دروس در چارت درسی است. پایان نامه ۶ واحد دارد. در بسیاری از مواقع برای دانشجویان  بسیار سخت می شود. پیچیدگی مورد نیاز یا کیفیت تحقیق پایان نامه می تواند بر اساس کشور، دانشگاه یا برنامه متفاوت باشد، و بنابراین حداقل دوره مطالعات مورد نیاز ممکن است در مدت زمان قابل توجهی متفاوت باشد. کلمه “dissertation” می تواند برای توصیف یک رساله بدون در نظر گرفتن درجه تحصیلی مورد استفاده قرار گیرد. اصطلاح “پایان نامه” نیز برای اشاره به ادعای کلی یک مقاله یا کار مشابه استفاده می شود.

انجام پایان نامه

یک پایان نامه خوب به شما کمک خواهد کرد که جستجو را برای اطلاعات متمرکز کنید. اما عجله نکن! قبل از دانستن کافی در مورد موضوع برای شناسایی سوالات کلیدی یا ضروری، باید قبل از خواندن پس زمینه زیاد مطالعه کنید. تا زمانی که شواهد مورد بررسی قرار نگرفته است، ممکن است بدانید که چگونه در مورد مسئله تحقیق کنید. شما احتمالا تحقیقات خود را با  کار پایان نامه ، پیش آزمون اولیه یا تدریجی شروع خواهید کرد که تا زمانی که مطمئن نیستید از کجا شواهد به دست می آید، به اصلاح ادامه دهید. بیانیه پایان نامه به طور معمول در پایان پاراگراف آغازین شما قرار دارد. (پاراگراف آغازین برای تعیین زمینه برای پایان نامه است.)

این مقاله را مطالعه کنید: انواع روش های رفرنس دهی

پایان نامه در نگاهی نو

اصطلاح “پایان نامه” از یونان θέσις، به معنی “چیزی به جلو”، و اشاره به یک گزاره فکری است. “پایان نامه” از dissertatsiooni لاتین می آید، به معنی “مسیر” است. ارسطو اولین فیلسوف بود که اصطلاح پایان نامه را تعریف کرد. “پایان نامه” فرضیه ی برخی از فیلسوف برجسته است که با عقیده کلی مخالف است … برای اینکه متوجه شود که هر شخصی عادی نظرات خود را مطابق با عقاید معمول مردانه بیان میکند احمقانه است ” فرضیه یک بیانیه یا عقیده است که ممکن است یا بسته به شواهد و یا اثبات ارائه شده درست باشد. بنابراین هدف از پایان نامه، اثبات این است که چرا نویسنده با فیلسوفان دیگر یا نظر کلی موافق نیست.

 

چطور می دانید  یک پایان نامه محکم دارید؟

 

این پنج آزمون را امتحان کنید:

آیا این پایان نامه الهام بخش خواننده معقول است که بپرسد «چطور؟» یا چرا؟ ”
آیا خواننده منطبق با  “پس چه؟” یا “چی، شوخی نیست!”
آیا این پایان نامه از اصطلاحات عمومی و یا کلمات کلیدی مانند “همه” یا “هیچکس” یا “هرکدام” اجتناب می کند؟
آیا این پایان نامه خواننده را به سوی احکام موضوع هدایت می کند (زیرمجموعه های مورد نیاز برای اثبات پایان نامه)؟
آیا می توان این پایان نامه را به اندازه مورد نیاز در طول مقاله یا پروژه توسعه داد؟

اگر شما نمیتوانید به این سوالات “بله” پاسخ دهید، چه تغییراتی باید برای پایان نامه شما انجام شود؟

 

پایان نامه کارشناسی ارشد

پایان نامه کارشناسی ارشد یک پروژه تحقیقاتی بزرگ و مستقل است که دانشجویان در طول سال تحصیلی خود از دبیرستان یا کالج برای انجام نیازهای فارغ التحصیلی خود اقدام می کنند. این کار ارزشمند مطالعات آنها در یک موسسه خاص است. نشان دهنده توانایی آنها در انجام پژوهش و نوشتن مؤثر است. برای برخی از دانشجویان، یک پایان نامه ارشد ضروری است. برای فارغ التحصیل شدن با افتخار به آن نیاز دارید.دانشجویان به طور معمول با یک مشاور مشغول به کار هستند. قبل از انجام یک برنامه تحقیق گسترده، یک سوال یا موضوع را بررسی می کنند.