خانه / اخبار جهان / افکارنیوز – تأکید پوتین بر لزوم توسعه امکانات نظامی ناوگان دریایی روسیه

افکارنیوز – تأکید پوتین بر لزوم توسعه امکانات نظامی ناوگان دریایی روسیه


صاحب‌خبر –

به گزارش افکارنیوز،

 “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه در نشستی با مقامات بلندپایه نظامی این کشور، آنها را موظف به افزایش امکانات نظامی ناوگان نظامی-دریایی این کشور کرد.

اخبار بین‌المللپوتین در این نشست گفت: «ضروری است تا در سالهای آینده فعالانه به روی افزایش امکانات نظامی ناوگان دریایی کشور کار شود. این مسئله در بسیاری از جهات بستگی به برنامه ریزی‌های انجام شده برای تقویت ترکیب ناوگان و تحویل کشتی‌ها و زیردریایی‌های جدید و تجهیز آنها به جدیدترین تسلیحات و فناروی‌های نظامی، از جمله موشک‌های مافوق صوت “زیرکن” دارد.»

به گفته وی، برای تحقق این هدف لازم است تا اقدامات هماهنگی بین ارگان های دولتی و نظامی، مجتمع صنایع نظامی و همچنین مراکز علمی کشور صورت بگیرد.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که استفاده از سلاح‌های مافوق صوت در ناوگان دریایی برای حفظ ثبات راهبردی بسیار ضروری و مهم هستند.

وی همچنین ادامه تحویل انواع کشتی‌های جدید به ناوگان دریایی را مورد تاکید قرار داده و گفت: «روسیه باید توسعه ناوگان نظامی دریایی و استفاده از تجهیزات و فناوری‌های مدرن را توسعه دهد و لازم است تا سرعت در استفاد از تجهیزات مدرن نسل جدید و روند توسعه ناوگان دریایی حفظ شود.»

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که در حال حاضر ناوگان دریایی کشور در حال دریافت کشتی‌های نظامی جدید است و استفاده از تسلیحات نظامی موثر می تواند به طور کامل وضعیت اقدامات نظامی را تغییر داده و هرگونه اقدام تهاجمی علیه روسیه را خنثی کند.

پوتین همچنین اعلام کرد که تحقق اجرای دستورالعمل‌ها برای توسعه نیروهای مسلح و مجتمع صنایع نظامی کشور رضایت بخش و بیش از 70 درصد این موارد اجرا شده است. وی افزود: «بقیه موارد نیز در مراحل مختلف اجرا هستند و این مسئله نشان دهنده ضرورت و تاثیر چنین نشست‌هایی است که هر شش ماه یکبار برگزار می شود.»

 Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

لامپ‌های کم مصرف مفید یا مضر؟

سیامک شمس رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هنگام استفاده از این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *